Qazaxıstanın Maliyyə Nazirliyinin Dövlət Vergi Komitəsi: Gömrük yoxlamasından keçən vaxtdan üç il müddətinə, Rusiya vətəndaşlığını və / və ya Rusiya Federasiyasında daimi iqamətgahında qeydiyyatdan keçmiş elektrikli nəqliyyat vasitəsinin mülkiyyət, istifadə və ya sərəncamına köçürülməsi qadağandır ...
Kats xəbər agentliyinə görə, Qazaxıstan Maliyyə Nazirliyinin Milli Vergi Komitəsi bu yaxınlarda Qazaxıstan vətəndaşlarının bu gündən etibarən, xaricdən fərdi istifadə və gömrük rüsumları və digər vergilərdən azad ola biləcəyini açıqladı. Bu qərar 20 dekabr 2017-ci il tarixli Avrasiya İqtisadi Komissiyası Şurasının 107 nömrəli 107 nömrəli Qətnaməsi üçün 9-cu maddə 3-cü maddəsinə əsaslanır.
Gömrük proseduru Qazaxıstan Respublikasının vətəndaşlığını sübut edən etibarlı sənədin, nəqliyyat vasitəsinin mülkiyyəti, istifadəsi və sərəncamını, sərəncamının və sərnişin bəyannaməsinin fərdi şəkildə tamamlanmasını təmin edən sənədlərin təmin edilməsini tələb edir. Bu müddətdə bəyannaməni qəbul etmək, tamamlamaq və təqdim etmək üçün heç bir ödəniş yoxdur.
Qeyd etmək lazımdır ki, gömrük yoxlaması keçirildiyi gündən üç il müddətinə görə, Rusiya vətəndaşlığını və / və ya Rusiya Federasiyasındakı Rusiya vətəndaşlığını və / və ya daimi iqamətgahında qeydə alınmış elektrikli nəqliyyat vasitəsinin mülkiyyət, istifadə və ya sərəncam verilməsi qadağandır.